Наши шампиони със "Златна мрежа" от Volley Mania

20-01-2014, 16:23

Volley Mania

Шампионът Plovdiv Volley получи наградата "Златна мрежа" от Любителската волейболна лига Volley Mania, съобщи Dobrichutre.bg. Пловдивчани са отличени за това, че са първият отбор, който спечели два пъти титлата в първенството.
"В предишните седем сезона никой отбор не беше ставал шампион два пъти. Plovdiv Volley го направи първи, при това в две поредни години", казаха от Volley Mania.

Наградата подейства стимулиращо на пловдивчани и те се наложиха с 3:1 (27:29, 25:14, 25:21, 25:20) срещу Металиченца в среща от шестия кръг в А дивизия. Домакините взеха много оспорвания първи гейм, но след това шампионите подобриха играта си и спечелиха.
С петата си победа Plovdiv Volley излезе начело в група А с 15 точки. Металиченца слезе от върха и вече е втори с две по-малко.
Двата отбора очакват и мачовете си за Купата на лигата. Пловдивчани, които защитават отличието си от миналия сезон, ще играят със Светците в единия полуфинал, а Металиченца срещат Тигрите в другия.
Светците се наложиха драматично с 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 14:25, 15:13) срещу Каска с лампа в четвъртфинала.