Ботев с феноменален обрат срещу Сион

22-01-2014, 16:44

botevplovdiv.bg

Жълто-черните спечелиха с 2:1 с попадения в последните 2 минути

Ботев (Пд) победи швейцарския Сион с 2:1 след феноменален обрат в последните 2 минути. Попаденията за жълто-черните вкараха Вандер Виейра от дузпа и  Цветелин Чунчуков. Швейцарците, които вчера завъртяха 0:0 с титулярите си срещу кипърския Омония (Никозия), също имаха право да бият дузпа, но пропуснаха.

Двубоят бе първи за "канарчетата" през 2014 година и се игра на намиращия се в близост до Ларнака комплекс - "Алфа спорт център".

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата Георги Славков. "Канарите" излезнаха с титулярния си жълто-черен екип с черни ленти на ръкавите. На мача присъстваха 10 привърженици на Ботев, които закачиха на една от оградите на комплекса транспарант в памет на Георги Славков.

Първата по-сериозна опасност дойде в 17-ата минута. Куртеан намери с отличен пас зад защитата Иван Цветков, който с едно докосване пусна топката успоредно на голлинията към Луис Педро. Той от границата на малкото наказателно поле я прати право в напречната греда.

Атаката на Ботев продължи и секунди по-късно Мариян Огнянов стреля слабо в ръцете на вратаря.

В 25-ата минута се откри нов шанс пред Луис Педро. Томаш Иршак намери с дълъг пас Алекс Куртеан, който настигна топката на самата аутлиния и я върна в наказателното поле. Там Педро опита удар от движение от 10 метра, но не уцели вратата на Сион.

Малко по-късно, след отлично центриране на Филипов от дясно, сантиметри не достигнаха отново на Луис Педро да засече топката с глава.

В 31-ата минута Куртеан отправи силен диагонален шут, след който топката спря от външната страна на мрежата.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Сион малко изненадващо откри резулта. След атака по левия фланг топката бе подадена пред наказателното поле на Андонов, след което футболист на Сион я продължи на дясно към непокрития Хереа, който с нисък удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Росен Андонов за 0:1.

Малко след почивката Ботев организира добра атака. Анисе нахлу на скорост в наказателното поле и центрира, но Цветков не успя да достигне до топката и тя попадна във Вандер, който от малък ъгъл шутира, но топката профуча над вратата.

Половин час преди края съдията отсъди дузпа за Сион. Влезлият като резерва вратар Филип Димитров обаче спаси удара от бялата точка на голмайстора Хереа.

Две минути преди края на мача Ботев все пак стигна до равенството след реализирана дузпа. Сърмов намери с дълъг пас Вандер,  бразилецът овладя топката и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран. Съдията посочи бялата точка а Вандер сам реализира за 1:1.

В даденото от рефера допълнително време жълто-черните стигнаха до пълен обрат. След атака по фланга Артур Енрике центрира от ляво, а на далечната греда Цветелин Чунчуков засече топката с глава, след което тя срещна напречната греда и тупна около голлинията. Съдиите маркирха гол за крайното 2:1.