Локо отнесе нова четворка, този път от шампиона на Азия

06-02-2014, 18:20

архив

Смърфовете обръщат от 0:2 до 2:2, след това падат с 2:4 от Гуанджоу на Марчело Липи

Локомотив (Пд) загуби от шампиона на Азия – Гуанджоу (Китай) с 2:4 поредната си контрола в Испания. Двубоят всъщност бе мач за 3-о място от турнира „Марбея Къп 2014”. Тижани Белаид и Жозеф Мендес отбелязаха попаденията за черно-белите през второто полувреме.

Преди 3 дни смърфовете отнесоха друга четворка, но от шведския ИФК Гьотеборг (0:4).

Воденият от Марчело Липи китайски тим откри резултата в 15-ата минута. Това стана при неуспешен опит за изкуствена засада, при който Хао Ронг изскочи сам срещу Господинов и го преодоля за 0:1.

Десетина минути по-късно бе първата по-сериозна възможност за черно-белите. Белаид центрира от фаул към Гади, който засече с глава, но в аут.

В 29-ата минута Белаид шутира директно от фаул, а топката мина над гредата.

Минута след това Гуанджоу поведе с 0:2. Бразилецът Елкесон вкара директно от пряк свободен удар.

Малко преди края на първото полувреме Жозеф Мендес шутира 20-ина метра, но и този път топката не уцели рамката на противниковата врата.

В началните минути на втората част Локо осъществи няколко опасни атаки и логично стигна до намаляване на резултата. В 49-ата минута Йордан Тодоров центрира остро от десния фланг, а футболист на Гуанджоу спря топката с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

При следващата атака на черно-белите Камбуров овладя в наказателното поле и върна леко назад към Жозеф Мендес. Нападателят шутира силно, но вратарят на китайския отбор улови топката.

В 53-ата минута при идентична ситуация Тжани Белаид шутира по земя и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 1:2.

В 61-ата минута Камбуров се опита да изненада вратаря с далечен шут, но топката премина високо над напречната греда.

В 70-ата минута Локо (Пд) стигна до равенство. Тижани Белаид центрира от корнер на далечна греда, където Аласан Н’Дайе върна топката с глава успоредно на голлинията. На метър пред нея Жозеф Мендес я засече с крак за 2:2.

В 76-ата минута Гуанджоу направи бърза контраатака по десния фланг. Футболист в червено успя да центрира по земя към малкия пеналт, където засече с крак за 2:3.

Четири минути преди края на мача груба грешка на Ангел Йошев позволи на играч от китайския тим да овладее топката и от 2-3 метра с левия крак от малък ъгъл я прати в мрежата за крайното 2:4.

Следващият мач на черно-белите ще е на 8 февруари срещу румънския Динамо (Букурещ).

Локо (Пд) – Гуанджоу 2:4

Голмайстори: 0:1 Хао Рoнг (15), 0:2 Елкесон (30), 1:2 Тижани Белаид (53), 2:2 Жозеф Мендес (70), 2:3 (76), 2:4 (86)

Локо (Пд): Йордан Господинов, Йордан Тодоров (84- Костадин Марков), Асен Георгиев (89- Тихомир Трифонов), Александър Тунчев, Диего Фераресо (79- Александър Якимов), Валери Георгиев-к (46- Хамед Намуши), Аласан Н’Дайе (89- Станислав Маламов), Тижани Белаид (89- Станко Йовчев), Крис Гади (79- Ангел Йошев), Мартин Камбуров (66- Здравко Лазаров), Жозеф Мендес (80- Дани Кики).