Лудогорец продължава да мачка - този път жервата е чешки гранд

Шампионите не допуснаха гол в трети пореден мач

Лудогорец записа втора поредна победа в зимните контроли на лагера в Испания. Шампионът на България удари 1:0 лидера в първенството на Чехия Спарта Прага. Преди два дни орлите постигнаха класически успех с 3:0 над полския Корона. Христо Златински отбеляза единственото попадение в началото на второто полувреме. Националът се разписа с премерен шут от пряк свободен удар.

През първото полувреме на мача в андалусийския курорт Коста Балена двата отбора хвърлиха много сили, но бяха затруднени от бурния на моменти вятър. Беднар и Лукаш можеха да се разпишат за Спарта, докато Христо Златински пропусна да открие след много добро изпълнение на фаул минута преди почивката.

Малко след като бе повел в началото на втората част, Лудогорец можеше да стигне до второ попадение. Жуниор Кишада обаче не успя да се разпише от удобна позиция. В 60-ата минута ситуацията за Стойчо Стоев стана сложна, тъй като контузия получи централният защитник Георги Терзиев. Младежкият национал бе заменен принудително, като все още не е ясно колко тежка е травмата му. Александър Барт също е извън строя и в момента се възстановява при сръбската лечителка Марияна Ковачевич.

Девет минути преди последния съдийски сигнал чехите можеха да изравнят но Иван Чворович спаси по отличен начин удар на резервата Маречек.

Следващата контрола на Лудогорец в Испания е в събота. Тогава орлите срещат втория в първенството на Русия Локомотив Москва.

Съставът на Лудогорец: Чворович, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Александров, Златински, Дяков, Мисиджан, Марселиньо, Кишада (Мантула, Шоко, Ешпиньо, Ернандес, Луму, Безяк, Абало)

Спарта (Прага): Марек Чех, Роман Полом, Ондрея, Камил Вашек, Матея Хубс, Томаш Прикрял, Лукаш Яулиш, Лукаш Вача, Беднар, Марек Крятки, Ян Шикора (Швенгер, Шчик, Маречек)