Златко Янков започна с равен в Нефтохимик

08-02-2014, 16:17

Марин Боянов

Повторен дебют за "нафтата" направи бранителят Станислав Жеков – Тачо

Новият старши треньор на Нефтохимик Златко Янков започна с равенство 1:1 престоя си начело на нафтата. В контролен мач игран днес в Карнобат, отборът воден от емблематичният футболист завърши наравно 1:1 с Дунав Русе. Това бе втора поредна контрола между двата тима, като в първата, символичните гости от Русе взеха победата с 1:0, а „зелените” от Бургас изтърваха две дузпи.

В този мач Нефтохимик стоеше добре на терена, особено през първото полувреме, когато в игра бяха повечето от титулярите. Гостите от Русе обаче стигнаха първи до гол, след точно изпълнена дузпа. Шейховете продължиха да са по-активния отбор и сърцатият бранител Диян Лефтеров изравни в края на полувремето след самостоятелен пробив.

През второто полувреме Янков пусна в игра по-младите футболисти, които също добре се включиха в мача. Липсата на опит при завършващия удар обаче попречи Нефтохимик да вземе победата в мача. През второто полувреме повторен дебют за отбора на нафтата направи Станислав Жеков – Тачо, който през следващата седмица може да подпише договор с Нефтхимик.