Нефтохимик загря за Лудогорец с 3:0 срещу Верия

11-02-2014, 17:20

Марин Боянов

Головете отбелязаха Живко Петков-2 и Георги Петков

Нефтохимик завърши с победа зимната си подготовка. В днешната контрола момчетата на Златко Янков победиха домакините от ФК Верия с класическото резултат 3-0. Головете отбелязаха Живко Петков-2 и Георги Петков.

Още преди почивката „шейховете“ имаха превъзходство на терена, като Любо Божинов изпусна да отбележи от пряк свободен удар, но за сметка на това Живко Петков се отчете с много красиво попадение.
В началото на второто полувреме отново Живко Петков бе точен за бургазлии при контраатака след изпусната дузпа от гърците. В нея Диян Малчев отправи техничен удар към вратата, който срещна гредата и централният нападател на Нефтохимик направи добавка за 2:0
Крайният резултат оформи Георги Петков след центриране на Николай Костов.
Нефтохимик игра в състав: Колев, Костов, Иванов, Жеков, Лефтеров, Янев, Орачев, Божинов, Манев, Димов и Ж. Петков, а след почивката влязоха Георги Петков, Станислав Жеков ,Костадин Георгиев и Малчев.

Веднага след срещата отбора отпътува за Созопол, където ще бъде на лагер до подновяването на шампионата на 15.02 с мача срещу Лудогорец.