Сателитът на Ботев спечели „Албена къп“

12-02-2014, 14:29

botevplovdiv.bg (архив)

Раковски удари Калиакра с 2:1 във финала на турнира

Сателитният тим на Ботев (Пд) – ФК Раковски 2011, спечели турнира "Албена къп 2014" след победа във финала над Калиакра с 2:1.

Каварненци поведоха в резултата в 16-ата минута с гол от дузпа на Иван Райчев. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на Раковски Илия Николов срещу Пламен Кожухаров.

В 30-ата минута преотстъпеният от Ботев Николай Павлов – Хари направи самостоятелен пробив в половината на Калиакра, изведе в чиста позиция друг играч, собственост на канарите - Петър Атанасов, но ударът на последния бе слаб и бе спасен от вратаря Мирослав Марков.

Раковски изравни в 37-ата минута. След отлично центриране отдясно на Николай Павлов връхлитащият Цветан Павлов стреля неспасяемо с глава за 1:1.

В 40-ата минута Калиакра остана с 10 души на терена, след като Александър Василев получи директен червен картон за грубо нарушение.

Победният гол за Раковски реализира юношата на Ботев Лазар Марин в 58-ата минута с диагонален шут от 12 метра.