Черноморец взе първия бараж за Купата срещу Берое

19-02-2014, 10:12

Марин Боянов

Втората среща е в петък (21 февруари) от 18.00 часа край морето

Черноморец победи в  първия мач от баража за попадане на турнира за Купата на България следващата седмица. Бургазлии надиграха Берое като гост със 70-64. Това бе дебют за Любомир Минчев начело на старозагорския тим.

Берое завърши добре първата част и с добра серия взе аванс от 8 точки. През втората част обаче гостите заздравиха защитата и заиграха по-силно в нападение. Така те обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 10 точки, а след силно начало в третата четвърт минаха и границата от 20 точки. В края домакините се активизираха, но успяха да намалят само разликата до 6 точки. Така, въпреки загубата Берое запазва шансове за реванша, предвид изравнените възможности на двата тима.

Втората среща  е в петък (21 февруари) от 18.00 часа край морето, а крайният победител от баража ще срещне отбора на Левски.