Милица Мирчева финишира шеста в Истанбул

23-02-2014, 21:56

БГАтлетик

DobrichUtre

Националките ни завършиха трети в отборното класиране Добричлийката Милица Мирчева завърши на шесто място на 3000 метра на Балканиадата в зала „Ашлъ Чакър Алптекин” в турския мегаполис Истанбул, пише centersport.org. Националката ни финишира с време 9:40.89 мин. В отборното класиране при дамите българките заеха трето място, като събраха 84 точки.

Сребърни медали завоюваха Радослава Мавродиева (гюле) и Венелина Венева-Матеева (скок височина). С бронз се окичи Милена Миткова в скока на дължина. Елена Митева се класира четвърта на 60 м с пр., а Моника Георгиева финишира пета на 1500 м с личен рекорд. Галина Николова – 60 м и Милица Мирчева – 3000 м приключиха шести. Шампионки в отборното станаха атлетките на Румъния със 150.5 точки, а втори със 138.5 точки са туркините. При мъжете домакините оглавиха класирането, следвани от Румъния и Сърбия. Българите останаха седми.