Неделев на косъм от първия си гол с глава

Бившият халф на Ботев игра цял мач за Майнц при разгрома с 4:0 над Франкфурт

Бившата звезда на Ботев (Пд) Тодор Неделев най-сетне изигра пълни 90 минути за Майнц 05. Българският национал бе единственият полеви играч, който не бе сменен при победата с 4:0 над втородивизиония Франкфурт, играна на стариа „Щадион ам Брухвег”.

Мачът бе органзиран от Томас Тухел, за да влязат в ритъм играчите, който по-рядко получават шанс в Бундеслигата.

Освен Неделев пълни 90 минути записа и вратарят Дарио Кресич, а най-силно впечатление направи нападателят Шон Паркър с двата си гола (3, 19). Третото попадение реализира Бернд Залер в 32-ата минута.

Малко преди гола Неделев засече топката с глава и принуди вратарят на гостите да показва завиден рефлекс. Ако бе пратил топката в мрежата, това щеше да е първи гол в кариерата на халфа от белозем, който той бележи с глава.

В самия край на спаринга Петар Слишкович оформи окончателното 4:0 за „червените”. В събота Майнц 05 гостува на Леверкузен в Бундеслигата.