Волейболното Локо удържа третото място

02-03-2014, 13:30

Димитър Иванов

Виктория Волей (Пд) не записа дори гейм в Перник

Волейболистите на Локомотив 1926 (Пд) удържаха третото място във временното класиране на мъжката Висша лига, въпреки че загубиха гостуването си на УНСС в София.

Черно-белите отстъпиха с 2:3 (20:25, 22:25, 25:20, 25:22, 11:15) гейма в най-интересния мач от 14-ия кръг. Въпреки това пловдивчани прибавиха 1 точка към актива си и вече имат 22 точки (7 победи и 6 загуби при геймова разлика 28:25).

Отборът на УНСС остана на 4-о място с 20 точки, но и мач по-малко.

На 5-о място слезе другият пловдивски тим в групата – Виктория Волей. Оранжевите не успяха да спечелят дори гейм при гостуването си на лидера Миньор – 0:3 (23:25, 16:25, 19:25), и останаха с актив от 18 точки (6 победи и 6 загуби при геймова разлика 24:23).

В следващия кръг на 8 март двата пловдивски тима домакинстват по едно и също време (17,00 часа). Локо посреща в залата си на Лаута втория в класирането Инвестбанк Тетевен волей, докато Виктория излиза в СОУ „Цар Симеон Велики” срещу Раковски 1964 (Севлиево).