Два медала за атлетите на Европул Бургас

07-03-2014, 13:56

Марин Боянов

Златен и бронзов медал от турнира по планинско бягане в Драгалевци завоюваха състезателите на лекоатлетически клуб Европул Бургас.

В конкуренцията на общо 88 атлети, възпитаниците на треньора Атанас Атанасов Татяна Дячкова и Иван Атанасов се представиха отлично, съобщиха от клуба.

Тятяна спечели категорично златното отличие на дистанцията 3 600 м. бягане при девойките младша възраст, а при Иван Атанасов зае трето място в крайното класиране при юношите.

Заради възходящото си развитие през изминалата година и двамата талантливи състезатели на „ЕВРОПУЛ Бургас” са вече юношески национали.

На 8 март младите надежди на бургаската лека атлетика ще участват в следващия турнир по планинско бягане по трудните трасета на Витоша.