Колежани сложиха четворка на Сливен

09-03-2014, 12:07

fceurocollege.eu

Антон Кюлюнков се отчете с две попадения, Куртев и Николов вкараха другите

Нападателят Антон Кюлюнков вкара два гола за победата на Евроколеж (Пд) над Сливен с 4:1 в мач от поредния кръг на Югоизточната „В” група. Останалите попадения реализираха Георги Куртев и Николай Николов.

Последният в класирането Сливен не успя да се противопостави на колежани, а единственият гол гостите вкараха в 15-ата минута с удар от 30 метра на Антонио Данов.

Още в 5-ата минута юношата на Локо (Пд) Христо Стамов проби от дясно и центрира в наказателното поле. Защитник на Сливен се размина с топката, която попадна в Кюлюнков. Нападателят шутира покрай вратаря на гостите и откри резултата – 1:0.

В 15-ата минута Данов премина центъра и побърза да стреля към вратата. Стражът на колежани Стоянов не прецени топката, която го прехвърли и влезе под гредата за 1:1.

Двадесет минути по-късно Евроколеж поведе с 2:1. Отново Стамов направи пробив отдясно и върна топката пред дъгата към Кюлюнков. Той изведе друг юноша на Локо (Пд) – Николай Николов, сам срещу вратаря Делчев и таранът с шут под гредата опъна мрежата.

В 50-ата минута резервата Мирослав Пушкаров изведе зад защитата Куртев, който хитро прехвърли вратаря за 3:1. Само няколко минути по-късно Миро Караилиев намери Кюлюнков от дясно на вратаря Делчев. Нападателят проби и вкара за 4:1.