Двама от Ботев изгонени, канарите загубиха пловдивско дерби

09-03-2014, 12:38

botevplovdiv.bg (архив)

Plovdivutre.bg

Юношите на Векта отдалечиха жълто-черните” от върха след успех с 2:1

Ботев загуби с 1:2 от Векта в пловдивското дерби от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на терена на комплекс "Векта", а от тима на канарите отсъстваха трима от титулярите, които са на подготовка с националния отбор.

И трите попадения паднаха преди почивката, като домакините успяха да поведат с 2:0. Първият гол бе дело на Рангел Игнатов, който се разписа с красив далечен удар, а второто попадение бе реализирано от бившето "канарче" Светлозар Барашки.

Две минути преди края на първата част Арам Адамян, който през зимата премина в Ботев именно от Векта, успя да намали резултата.

След почивката жълто-черните имаха претенции за дузпа, която не бе отсъдена.

Символичните гости завършиха мача с 9 души заради червени картони на Виктор Пенчев и Александър Грънчарски.

По този начин Ботев отново не успя да победи Векта, след като през първия полусезон двата отбора завършиха 1:1.

Това бе трета загуба за "канарите" от началото на сезона, които с това поражение се отдалечиха от първото място.