Първа пролетна загуба на „звездния” Ботев (СНИМКИ)

12-03-2014, 18:38

botevplovdiv.bg

Левски удари канарите с 3:1 и с едни гърди е по-близо до полуфинал за Купата

Звездният отборът на Ботев записа първа загуба в официален мач за 2014 година. Канарите отстъпиха на Левски с 1:3 на Герена в първи двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Единственото попадение за гостите бе дело на Феребори Доре, а точни за сините бяха Рамос, Мюлдер и Валери Божинов.

Ботев започна силно двубоя и още в 13-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата с гол Феребори Доре, който беше точен с глава след центриране на Христов.

Само две минути по-късно обаче Кристовао Рамос възстанови равенството. Той направи опит за центриране от фаул, а топката се удари в гредата, рикошира в ръката на вратаря Стаховяк и спря в мрежата за 1:1.

В 22-ата минута Крумов бе напът да вкара втори гол, но стражът на гостите спаси. Три минути по-късно Дъстли Мюлдер реализира красив гол от 17 метра за 2:1. Холандецът стреля с външен фалц покрай плонжа на Стаховяк, пращайки топката в мрежата.

В 33-ата минута Стаховяк донякъде изкупи вината си за смешния първи гол, който допусна в своята врата. Стражът отрази удар на останалия сам срещу него Божинов, а при добавката Бастос на празната врата шутира в аут.

Втората част започна отлично за "сините", след като Валери Божинов вкара своя първи гол за клуба. Нападателят се разписа в 49-ата минута с десния крак, като преди това навърза румънския защитен тандем Сърджан Лукин и Алесандру Бенга.

В 61-ата минута Ботев поиска дузпа, след като Доре се свлече в наказателното поле пред погледа на Аймен Белаид, но съдията Цветан Кръстев съвсем заслужено даде жълт картон за симулация на играча на Ботев.

10 минути преди края на редовното време реферът пожали Доре, който отново симулира  в търсене на дузпа, но по чудо се отърва от втори жълт картон.

До края на мача не се стригна до чисти голови положения и така Левски записа първата си победа от началото на годината.