Марица наниза 16 аса на Спартак (Плевен)

12-03-2014, 21:52

Пловдивчанки разгромиха домакините с 3:0 в първи четвъртфинален плейоф

Марица (Пловдив) очаквано не срещна проблеми със своите домакини от Спартак 1996 (Плевен) и ги надигра с разгромното 3:0 (16, 16, 10) гейма след само 62 минути игра в първи четвъртфинален мач от плейофите на женската Национална волейболна лига.

Така момичетата на Иван Петков се нуждаят от още една победа в серията, за да се класират напред към полуфиналите.

Втората среща на маричанки от серията срещу Спартак е в петък, 14 март, от 17:00 часа пред своята публика в залата на Пловдивския  университет „Паисий Хилендарски”.

Жълто-сините силно затрудни плевенчанки със своите начални удари, като отбеляза цели 16 аса в мача.

Най-много от тях – 5, бяха дело на капитанката Диана Малинова.  Четири добави центърът Мария Данчева.

Топреализатор на мача стана диагоналът на Марица Силвана Чаушева с 12 точки. Диана Малинова и Ана Радичева добавиха по 9.

Най-резултатна за Спартак с 10 точки бе Стела Горанова.