Чепаринов и Стефанова матираха съперниците си

13-03-2014, 12:05

Plovdivutre.bg (архив)

Петър Боев

Двамата гросмайстори спечелиха своите партии от 9-ия кръг на европейското по шахмат

Българските гросмайстори Иван Чепаринов и Антоанета Стефанова постигнаха победи в 9-ия кръг на Европейското индивидуално първенство по класически шахмат за мъже, което се провежда в столицата на Армения - Ереван.

Асеновградчанинът Чепаринов спечели с черните фигури срещу Виталий Голод от Израел, като партията приключи чак на 116-ия ход.

Така нашето момче е с 6 точки от 9 възможни и дели 17-о – 39-о място във временното класиране, но според втория турнирен показател е 23-ти.

Точно 23-ма са състезателите, които ще получат квота за световната купа. На Иван Чепаринов предстоят изключително важни последни два кръга. В предпоследната си партия той ще играе срещу Дариуш Свиерц от (Полша).

Почетният гражданин на Пловдив Антоанета Стефанова също демонстрира майсторска ендшпилна техника и спечели с черните фигури срещу украинския гросмайстор Владимир Онищук.

Ети събра актив от 5,5 точки и в предпоследния кръг ще играе с  Иван Иванишевич от Сърбия.

Водач в европейското първенство със 7,5 т. е Александър Мотулев. Следват го с по 7 точки Драган Солак (Турция) и Иля Смирин (Израел).