ЦСКА срази яловия Левски в късна драма

Пламен Крачунов носи скъпоценно 1:0, „сините” вече са на дъното на седмицата

ЦСКА удари за трети пореден път Левски в „А” група след успех с 1:0 във Вечното дерби.

В герой за „червените” се превърна Пламен Крачунов, който бе точен в даденото от съдията три минутно продължение.

Бранителят успя да се разпише с глава след центриране от корнер и хвърли в екстаз феновете на „армейците”.

С тази победа 31-кратните шампиони подгониха лидерите Лудогорец и Литекс и вече са на 4 точки от първите две места.

В същото време „сините” записаха пети пореден мач без гол във Вечното дерби.

Възпитаниците на Антони Здравков влезнаха в мача като фаворити предвид проблемите на „червените”, но в крайна сметка не успяха да оправдаят очакванията.

Старши- треньорът на „червените” Стойчо Младенов бе принуден да прекроява състава предвид многото проблеми.

Под рамката застана доскорошният трети страж Стоян Колев, който замени наказания Райс М`Боли.

В защита пък действаха Джаксън Менди и Пламен Крачунов в средата и беговете Жереми Фо-Поре и Венцислав Василев.

В средата на терена очаквано си партнираха Ивайло Чочев и Тодор Янчев.

По крилата „червените” разчитаха на Мартин Петров и Иван Маркович.

Защитата на Левски бе тормозена от Емил Гъргоров, а от втора позиция действа изненадата Иван Стоянов като двамата сменяха местата си в хода на мача.

В същото време Антони Здравков заложи на вратаря Горан Блажевич, който трябваше да командва четворката защитници Дъстли Мулдер, Даниел Димов, Аймен Белаид и Рикардо Нунеш.

С дефанзивни функции бе натоварен и капитанът Орлин Старокин, който действа пред отбраната на „сините”.

По двата фланга оперираха Кристовао Рамос и Ларсен Туре.

Кевин Бру се подвизаваше в средата на терена.

В атака Сухия бе заложил очаквано на Валери Божинов, който бе подпомаган от Рафаел Бастос.

Аут за мача бяха Владимир Гаджев и Омар Косоко, които са със спрени права.

Двамата си стиснаха ръцете преди старта на мача в името на феърлея.

Срещата започна с напрежение пред вратата на символичните гости. Даниел Димов не успя да върне добре една топка към Горан Блажевич, вратарят бе пресиран от „червените” и панически я изчисти.

Коженото кълбо попадна в Иван Стоянов, който стреля мощно, но ударът му бе париран от хърватския вратар.

В 7-ата минута Левски отговори с далечен удар на Орлин Старокин, който бе избит с мъка от Колев, а в последствие топката срещна гредата.

Три минути по-късно дойде и първата отлична възможност пред ЦСКА, след като Емил Гъргоров стреля мощно от границата на наказателното поле, но ударът му профуча на сантиметри от целта.

Малко след това Сухия бе принуден да прибегне до смяна, след като Валери Божинов получи контузия.

Той бе заменен от Димитър Макриев, а бившият играч на Ювентус бе засипан от мощни освирквания от феновете на „армейците”.

В 18-ата минута Бастос е откъсна зад защитата на „червените” и се озова сам срещу Колев, но последвалият му шут мина над вратата.

В последствие срещата се успокои и темпото на игра падна.

Играта бе съсредоточена предимно в центъра на терена, където и двата тима се вкопчиха в здрава битка.

Едва в 32-ата минута бе показан първият жълт картон в срещата, след като Тодор Янчев фаулира грубо Нунеш.

Четири минути по-късно статуквото в официалните предупреждения бе изравнено, след като и Туре видя жълтия цвят.

В заключителните минути на първото полувреме Гъргоров финтира атрактивно Нунеш, след което проби в наказателното поле на „сините”, но Белаид успя да го спре и да отнеме топката му .

След почивката домакините взеха изцяло инициативата, а „сините” изненадващо се прибраха в собствената поливина.

В самото начало на втората част Емил Гъргоров бе изведен на стрелкова позиция от Янчев, но последвалият му удар бе блокиран от Димов.

В 52-ата минута Мартин Петров бе немерен непокрит на лявото крило, бившият национал проби дълбоко в половината на гостите, но се забави  и топката му бе отнета от Дъстли Мулдер.

При единоборството холандецът се контузи и бе заменен от Пламен Крумов.

Последваха нови силни минути на „армейците”.

В същото време Екзекутора направи двойна смяна, пускайки Тони Силва и Гуидо Ди Вани за сметка на Петров и Маркович.

Това изостри допълнително атаките на ЦСКА, а защитата на Левски с мъка успяваше да ги неотрализира.

В 65-ата минута именно южноамериканският нападател стреля опасно с глава, но топката мина покрай целта.

Пет по-късно и Чочев пробва късмета си, но Блажевич внимаваше и успя да спаси.

В заключителните минути „сините” успяха да изнесат играта в опит да стигнат до трите точки.

Четвърт час преди края на мача Пламен Крумов изпълни пряк- свободен удар, който профуча покрай лявата греда на Колев.

Пет по-късно Кевин Бру успя да се пребори в половината на ЦСКА за една топка, след което стреля мигновено, но опитният вратар на домакините успя да боксира.

Така се стигна до даденото от съдията продължение, в което Крачунов надскочи отбраната на "сините" и донесе ценния успех на "червените".

В класирането ЦСКА е трети с 54 точки, а Левски остана на незавидната 7-а позиция с 44 пункта.

Стартови състави на Левски и ЦСКА:

ЦСКА: Стоян Колев, Тодор Янчев, Джаксън менвди, Мартин Петров, Ивайло Чочев, Венцислав Василев, Емил Гъргоромв (к), Иван Маркович, Жереми По-Пуре, Пламен Крачунов, Иван Стоянов

Левски: Горан Блажевич, Дъстлин Мюлдлер, Аймен Белаид, Орлин Старокин (к), Валери Божинов (14` Макриев), Рафаел Бастос, Даниел Димов, Кристовао Рамос, Рикардо Нунеш, Ларсен Туре, Кевин Бру