Хандбалистите на Добруджа взеха точка от Спартак Вн

16-03-2014, 13:28

DobrichUtre

Хандбалното дерби в „А” група между отборите на Спартак (Варна) и Добруджа отново завърши без победител, както есенния двубой в зала «Русалка». Добричлии спечелиха точката като гост, след като срещата приключи при резултат 30-30 гола, но могат да съжаляват, че изпуснаха победата, пише centersport.org.

Възпитаниците на Георги Андреев имаха 6 гола аванс през първата част, която преди почивката бе стопена до 14-10. Силните изяви за жълто-зелените продължиха и през второто полувреме, като 10 минути преди последния съдийски сигнал Добруджа водеше с 25-19. В последните 3 минути домакините реализираха 3 гола срещу нито един за добричлии и така се добраха до скъпоценната точка. Най-резултатен за шампионите бе Венцислав Перов с 12 гола. 7 вкара Краси Коев, а 6 – Джошкун Якубов.
Във временното класиране Добруджа се изкачи на втора позиция, след като варненското Локо загуби от НСА.