Инфарктен край! Ботев обърна Локо за 6 минути!

Ботев Пд взе пловдивското дерби след 2:1 над Локомотив

Ботев Пловдив взе пловдивското дерби след успех с 2:1 над Локомотив в мач от плейофната фаза на „А” група.

В герои за „жълто-черните” се превърнаха Иван Цветков и Юнес Хамза, които се разписаха в заключителните десет минути на срещата.

Преди това „смърфовете” бяха открили чрез Здравко Лазаров в 59-ата.

Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” в София поради наказание на „канарите”.

Въпреки успеха, привържениците на домакините поискаха оставката на Станимир Стоилов, малко преди да падне изравнителното попадение.

През първата част играта бе равностойна като и двата тима имаха своите положения за гол, предаде SPORTONLINE.BG.

Първото такова дойде още в началните секунди, когато Мариян Огнянов се озова на стрелкова позиция, но Йордан Господинов успя да спаси.

В 11-ата Крис Гади бе намерен в наказателното поле на „канарите”, но последвалият му удар с глава не затрудни Адам Стаховяк.

Пет по-късно дойде и най-чистото положение за символичните домакини. След центриране на Огнянов от корнер, топката попадна в Хамза, който от няколко метра стреля, но притичалият Тунчев успя да предотврати по-сериозна опасност.

Последваха равностойни минути, в които играта бе съсредоточена предимно в центъра на терена.

В 37-ата минута Мартин Камбуров имаше възможност да обстрелва вратата на „жълто-черните”, но Серджан Лукин успя да изчисти топката.

В заключителните минути на първата част реферът Николай Йорданов спести заслужен втори жълт картон на Аласан Н`Диае, който на два пъти фаулира противников футболист.

В самия край на полувремето червен картон на Юнес Хамза също бе спестен, след като нападателят на Ботев Пд удари с лакът Александър Тунчев, а в последствие стана ясно, че бранителят е с избит зъб.

На полувремето Стоилов замени неубедителния Ромарио Корзорг, а на негово място се появи Вандер Виейра.

Второто полувреме започна с лек натиск на Ботев, но въпреки това „канарите” така и не успяваха да застрашат по-сериозно вратата на Йордан Господинов.

При една от първите си атаки, Локомотив успя да открие резултата.

В 59-ата минута Здравко Лазаров бе изведен за отбраната на „жълто- черните”, а последвалият техничен изстрел мина над плонжиралия Стаховяк и влетя в мрежата му.

В опит да обърне развоя на срещата, Стоилов замени Огнянов, а в последствие и Доре, а на терена се появиха Алесандру Куртеан и Иван Цветков.

В 70-ата минута Крис Гади намери с техничен пас резервата Спас Делев, който стреля с глава, но топката прехвърли вратата.

Пет по-късно „жълто-черните” организираха добра атака, която мина през Хамза, който продължи към Анисе, но последвалият му удар бе твърде разочароващ.

Десет минути преди края на мача търпението на феновете на „канарите” се изчерпа и те поискаха оставката на наставника Станимир Стоилов.

Само секунди след това „жълто- черните” все пак успяха да изравнят, след като Йнес Хамза простреля с глава Господинов за 1:1.

Голът окрили Ботев, който продължи атакува и успя да осъществи пълен обрат.

В 87-ата минута Иван Цветков хвърли в екстаз всички фенове на домакините, след като засече с глава центриране на Куртеан от фаул.

Стартови състави:

Състави: Ботев Пд: 1. Стаховяк, 11. Й. Христов, 4. Лукин, 83. Спрокел, 14. Минев, 88. Сърмов, 17, Анисе, Мариян Огнянов, 22. Ромарио, 3. Доре, 9. Хамза

Локо Пд: 12. Господинов, 30. Й. Тодоров,18. А. Георгиев, 33. Тунчев, 87. Диего, 42. Намуши, 22. Н`Диае, 91. Гади, 77. Лазаров (К), 20. Белаид, 11. Камбуров

Съдия: Николай Йорданов

Стадион "Васил Левски"

Зрители: 4000

1` Начало

2` Удар на Огнянов е спасен от Йордан Господинов

11` Гади стреля с глава, но стражът на Ботев спаси

16` Страхотна възможност за Хамза, който стреля от няколко метра, но топка срещна тялото на Тунчев

18` Жълт картон за Н`Диае

21` Мощен удар на Белаид от фаул мина над вратата на Стаховяк

25` Равностойни първи минути на мача, в които и двата тима имаха няколко възможности за откриване на резултата

36` Реферът Николай Йорданов спести на два пъти заслужен втори жълт картон за Аласан Н`Диае

37` Жълт картон за Феребори Доре

42` Камбуров бе намерен в наказателното поле на Ботев, но последвалият му удар бе избит от бранител на "жълто-черните"

45` Жълт картон за Юнес Хамза, след като удари с лакът Тунчев. Бранителят на Локо Пд е с избит зъб след единоборството.

45` Край на първата част

46` Начало на второто полувреме

46` Смяна в Ботев: Неубедителният Ромарио е заменен от Вандер Виейра

59` ГООООЛ! Локо Пд повежда с 1:0, след като Здравко Лазаров бе изведен зад отбраната на домакините и с едно прехвърли плонжиралия Стаховяк

64` Втора смяна за Ботев: Куртеан заменя Огнянов

68` Смяна за Локо Пд: Голмайсторът Здравко Лазаров напуска, а на терена се появява Спас Делев

75` Последна смяна в Ботев- Иван Цветков се появява за сметка на Доре

80` Феновете наБотев искат оставка на Мъри Стоилов

81` ГОООООЛ! Хамза бележи с глава за 1:1

87` ГОООООЛ! Иван Цветков бележи, а Ботев осъществява пълен обрат