Само по точка за пловдивските тимове във „В” група

17-03-2014, 11:21

spartakpd.info

Петър Боев

Спартак направи 1:1 срещу бургаския Мастер, Евроколеж стигна до същия резултат в Нова Загора

Пловдивските отбори Спартак и Евроколеж взеха по една точка в двубоите си от 20-ия кръг на Югоизточната "В" група. Синьо-белите домакинстваха на бургаския Мастер и приключиха 1:1. Същия резултат записаха и колежани, само че при гостуването си на Загорец (Нова Загора).

На стадион „Тодор Диев” в Пловдив резултатът бе открит в 25-ата минута. Станимир Димитров изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и прати топката над стената в мрежата за 1:0.

Гостите от Бургас изравниха в самия край на първото полувреме след центриране от фаул и последвало меле в малкия пеналт.

Спартак игра в състав: Янкулов, Парнаров, Куртов, Атанасов,  Кумбаров, Колев (Юруков-80), Саръев (Стаев-60), Иванов, Димитров, Байрев (Андреев-70) и Читаков.

В същото време в Нова Загора домакините от Загорец поведоха след груба грешка на централния защитник на Евроколеж Георги Бъчваров. Той сбърка при едно връщане на топката към вратаря Апостол Стоянов и изведе двама играчи на домакините срещу него, след което резултатът стана 1:0.

Половин час преди края гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Илхан Ибрамчик.

В 65-ата минута Ангел Делчев се извиси в пеналта на Загорец и засече с глава центриране отдясно за крайното 1:1.

Евроколеж игра в състав: Апостол Стоянов, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Николай Харизанов, Ангел Делчев, Йордан Хърков, Радо Трендафилов, Свилен Щерев, Илхан Ибрамчик, Николай Николов, Георги Куртев/ Мирослав Караилиев, Пламен Табаков, Мирослав Пушкаров.