Марица пусна глътка въздух на ЦСКА

24-03-2014, 19:44

Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 в София, решителният плейоф е в четвъртък

Женският отбор на ЦСКА-Демакс (София) изравни полуфиналния плейоф срещу Марица (Пд). Днес „червените” победиха пловдивчанки с 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) гейма и така резултатът стана 1:1 победи.

Решителният трети мач е в четвъртък от 18 часа в зала „Олимпиада” в Пловдив, като победителят ще играе на финал за шампионската титла.

Марица започна уверено мача и първият гейм вървеше точка за точка до 20:19 за жълто-сините. Последва обаче уникална серия на домакините за крайното 25:20 в първата част.

През втория гейм възпитаничките на треньорката Юлия Иванова бяха по-концентрирани и затвориха частта при 25:18.

В третия гейм интригата беше до самия край. Марица се държеше до 23:23, но отново рухна психически.

На трибуните в зала „Васил Симов” бе и новият селекционер на националния отбор на България Владимир Кузюткин.