30-03-2014, 13:25

fceurocollege.eu (архив)

Димитър Иванов

Пловдивчани дадоха 3 жертви, но биха с 2:0, Спартак (Пд) падна в Съединение

Отборът на Евроколеж (Пд) взе три точки при гостуването си на Тунджа (Ямбол) в мач от 23-ия кръг на Югоизточна В група. Пловдивчани биха с 2:0, след красив параболичен удар на Борис Малев и точна дузпа на Георги Куртев. Двете попадения паднаха в 60-ата и 65-ата минута.

Играчите на Тунджа бяха доста груби на моменти, за което завършиха с 10 души. Колежани бяха принудени да направят и три принудителни смени през втората част, след остри влизания на домакините.

След тази победа Евроколеж се изкачи на осмо място с 30 точки, на 9 зад седмия Гигант.

Тимът от Съединение пък удари Спартак (Пд) с 1:0 в регионалното здерби от този кръг.

В сряда колежани ще домакинстват на Миньор (Раднево) в отложена среща от 22 кръг, като мачът е от 17 часа на клубната база в Оризари.