Хандбалистите на Добруджа - без грешка срещу НСА

30-03-2014, 15:14

DobrichUtre

DobrichUtre

Добруджа победи с 34:26 НСА в мач от мъжката А хандбална група. Двубоят в зала „Русалка" като цяло премина при превъзходство на домакините, но до средата на втората част все още имаше известна интрига, съобщи ИА Добруджа. Още в началото на мача добруджанци дръпнаха с няколко попадения, като разликата от 4 гола се запази до почивката – 15:11. През втората част, след няколко пропуска на Добруджа, „студентите" намалиха разликата на два гола. Постепенно добруджанци започнаха да действат по-съсредоточено и в последните 7-8 минути поведоха със седем гола. Краят на срещата дойде при 34:26. Най-резултатен за Добруджа беше Джошкун Якубов с 9 гола. 8 вкара Венци Петров.
С тази победа момчетата на Георги Андреев остават с най-големи шансове за втората позиция в крайното класиране. До края на редовния сезон в мъжката А хандбална група остават 3 кръга. В тях „жълто-зелените" приемат Осъм и Фрегата и гостуват на Левски.