botevplovdiv.bg

Петър Боев

Мъри: Съдията нямаше качества за подобен мач

Канарите устискаха 1:1 в Разград с човек по-малко

Лудогорец и Ботев (Пд) завършиха 1:1 в мач от 30-ия кръг на "А" група. Това бе трето поредно реми между двата тима през настоящия сезон. Първата среща в Разград приключи 0:0, а в Коматево резултатът бе 2:2.

Резултатът откри бившият капитан на Локо (Пд) Христо Златински от дузпа в 21-ата минута, а в края на първото полувреме Александру Куртеан изравни от фаул.

В 77-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко, след като румънецът Лукин получи втори жълт картон.

В 21-ата минута съдията Александър Костадинов отсъди много спорна дузпа за Лудогорец, след като Спрокел задържа Кейсара в наказателното поле. Христо Златински застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира, пращайки Стаховяк в обратния ъгъл.

В края на полувремето пловдивчани получиха правото да изпълнят свободен удар. С отговорността да стреля се нагърби Куртеан и след техничен изстрел върна интригата в мача - 1:1!

В 77-ата минута Сърджан Лукин извърши нарушение срещу Дани Абало и получи втори жълт, респективно червен картон.

В края на добавеното време Лудогорец направи пропуск след поредна изсипана топка в пеналта. Последен с нея игра Платини, но Стаховяк самоотвержено се хвърли и предотврати гол във вратата си.

Лудогорец: Владислав Стоянов; Шоко; Козмин Моци; Кайсара; Христо Златински, Фабио Ешпиньо; Дани Абало, Марселиньо ('76 Платини); Йерун Луму (53' Михаил Александров); Кишада (66' Безяк)

Ботев Пд: Адам Стаховяк; Веселин Минев; Сърджан Лукин; Сивард Спрокел; Йордан Христов; Томаш Иршак; Георги Сърмов; Ромарио Кортзорг; Анисе Абел; Александру Куртеан (75' Огнянов); Феребори Доре

Съдия: Александър Костадинов