Добруджа си гарантира участие в плейофите след победа над Осъм

05-04-2014, 22:43

DobrichUtre

DobrichUtre

Хандбалистите на Добруджа си осигури място в плейофите за титлата, за която спорят четирите най-добри отбора след срещите от редовния сезон в "А" група при мъжете. Добричлии запазиха втората позиция след успех с 30-27 гола над Осъм в мач, който се игра в зала "Русалка", съобщи centersport.org.

Гостите от Ловеч, които са последни във временното класиране поведоха с 6-2 гола, но домакините успяха да обърнат резултата в своя полза и да затворят полувремето при 14-12. Тимът на Осъм започна силно и втората част, като набързо реализира 5 гола, но до края на мача възпитаниците на Георги Андреев заличиха пасива и спечелиха срещата с 3 попадения аванс. С най-голям принос бе младият талант Джошкун Якубов, реализирал 10 гола. По 6 пъти точни бяха Венцислав Петров и Йордан Стоянов.