Евроколеж излъга ПУ в студенсткото дерби

10-04-2014, 15:53

fceurocollege.eu

Куртев и Стамов бележат за победителите, Фиго вкара дузпа за ПУ

Отборът на Европейския колеж по икономика (ЕКИУ) надигра ПУ „Паисий Хилендарски” с 2:1 в мач от Студентското първенство. Головете за победителите вкараха Георги Куртев и Христо Стамов, а за ПУ точен беше Борис Благоев - Фиго.

В последните минути за спорна дузпа и пресилен червен картон беше изгонен защитникът на колежани Ангел Делчев.

Първият гол падна в 43-ата минута след перфектна атака на ЕКИУ. Свилен Щерев центрира към Ангел Делчев, който с глава отклони  топката към точката за изпълнение на дузпа. Оттам Георги Куртев я зесече от движение в левия ъгъл на вратата на ПУ за 1:0.

В 58-ата минута Георги Куртев центрира от корнер на първа греда, където Христо Стамов се извиси и засече с глава в мрежата за 2:0.

В 85-ата минута при една атака на ПУ Борислав Никифоров беше изведен в наказателното поле където беше затворен от Делчев, Петър Ангелов и вратаря Иванов. Съдията реши да даде дузпа и червен картон за Делчев. Борис Благоев-Фиго намали резултата, фиксирайки крайното 2:1.

ЕКИУ: Георги Иванов, Ангел Делчев, Георги Бъчваров, Христо Стамов, Алил Карадашев, Свилен Щерев, Йордан Хърков, Николай Николов, Мирослав Караилиев,Петър Челебиев, Георги Куртев /Петър Ангелов, Тодор Тодоров, Петьо Бунтов, Александър Георгиев/.

ПУ: Грабчев, Парнаров, Куртов, Панайотов, Венов, Ставрев, Благоев, Читаков, Атанасов, Гуджев, Никифоров.