Слаб Ботев разочарова на „Армията” (СНИМКИ)

ЦСКА спечели с 2:0 след попадения на Косоко и Иван Стоянов

Ботев (Пд) загуби от ЦСКА с 0:2 като гост дербито от 32-ия кръг на „А” група. Първият гол на стадион „Българска армия” падна в 50-ата минута и бе дело на Омар Косоко, а в добавеното време на мача се разписа и Иван Стоянов.

Така канарите останаха на четвърто място във временното класиране с актив от 54 точки. Армейците пък изместиха Литекс от второто място и вече имат 61 точки.

В 50-ата минута ветеранът Мартин Петров пое топката отляво и центрира към наказателното поле, където Омар Косоко засече с глава от 4-5 метра за 1:0.

Жълто-черните стигнаха до опасно положение едва в последната минута на двубоя. След разбъркване пред вратата на ЦСКА топката попадна в Хамза. Той направи един финт и от точката за изпълнение на дузпа изстреля снаряд с десния крак, но топката рикошира в напречната греда.

В добавеното време вратарят на Ботев Адам Стаховяк сгреши при изнасянето на топката. Последва пас към Иван Стоянов, който с диагонален шут разстреля полския страж на Ботев за крайното 2:0.