Малките канари разпиляха Видима с 4:0

18-04-2014, 14:02

botevplovdiv.bg

Възпитаниците на Пепо Пенчев удариха и две греди в Севлиево

Ботев постигна убедителна победа като гост над Видима с 4:0 в мач от 24-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на естествения терен на базата на Видима в Севлиево.

След дълго лечение на контузия като титуляр започна Самер Алхусеин, а негов партньор в централната защитна линия бе Георги Купенов.

В 12-ата минута Виктор Пенчев откри резултата, след като изпълни прецизно пряк свободен удар и прати топката под скочилата стена.

В 23-ата минута отново Пенчев бе замесен в гола на "канарчетата", след като асистира на Борис Тютюков, който покачи на 2:0.

Секунди преди края на първото полувреме, след центриране от ъглов удар на Йоан Пеев, Георги Купенов се оказа най-съобразителен в образувалото се меле и направи преднината на ботевистите класическа.

След почивката "жълто-черните" продължиха да държат инициативата в свои ръце и стигнаха до четвърти гол, който бе дело на Атанас Куманов в 60-ата минута.

Освен реализираните голове, водените от Пепо Пенчев "канари" удариха и две греди.

В 65-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като футболист в "синьо" получи червен картон.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Александър Грънчарски, Георги Купенов, Самер Алхусейн, Атанас Куманов, Радослав Апостолов (64` Жак Пехливанов), Йордан Атанасов, Йоан Пеев (62` Арам Адамян), Борис Тютюков (66` Ангел Семерджиев), Виктор Пенчев, Кристиан Димитров (60` Йосиф Табаков.