Атлетико се измъчи с Елче, но взе своето

Мадридският тим направи нова крачка към титлата

Лидерът в първенството на Испания Атлетико Мадрид се измъчи срещу Елче, но все спечели домакинството си с 2:0. Домакините имаха пълно превъзходство в мача, но не успяха да отбележат през първото полувреме.

В 49-ата минута Давид Вийя пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиан Сапунару срещу резервата Раул Гарсия. Вийя стреля право в плонжа на вратаря Ерера, който изби топката. Все пак в 71-ата минута след изпълнение на ъглов удар Жоао Миранда се извиси над всички и с глава откри резултата.

В последната минута на мача мадридският тим получи нова дузпа и Диего Коща оформи крайното 2:0. Заради нарушението за наказателния удар втори жълт и съответно червен картон получи Кристиан Сапунару.

Така Атлетико дръпна с 6 точки в класирането пред Реал Мадрид и ако спечели оставащите си 4 мача до края на първенството ще вземе със сигурност титлата.