Спартак (Пд) отказа Верея от „Б” група

20-04-2014, 11:13

spartakpd.info

Гладиаторите спечелиха с 3:1 на стадион „Тодор Диев”

Спартак (Пд) победи с 3:1 Верея (Стара Загора) в дербито на 26-ия кръг на Югоизточната "В" група и почти отказа амбициозните гости от борбата за втория ешалон.

Първият гол на стадион „Тодор Диев” падна чак в 62-ата минута, след като Атанасов засече с глава центриране от фланга за 1:0.

Две минути след това пловдивчани нанесоха втора рана на гостите, повеждайки с 2:0. Този път Куртов посрещна с глава подаване от корнер на Станимир Димитров.

Малко след това футболист на Верея си изкара директен червен картон заради удар без топка.

Въпреки това в 86-ата минута Верея се върна в мача с гол, съъщо отбелязан с глава - 2:1.

Ентусиазмът на гостите обаче много бързо бе охладен, когато в 87-ата минута Светослав Читаков направи един много хубав самостоятелен пробив и шутира силно. Вратарят на старозагорци първоначално отби, но при добавката Читаков бе безмилостен за крайното 3:1.

Така Спартак вече дели 4-5 място с отбора на Несебър.

Спартак: Янкулов, Парнаров, Куртов, Кумбаров (80-Кордов), К.Атанасов, Харлов, Д.Колев, Байрев (88-Саръев), Ст.Димитров, Юруков (77-Ем.Иванов) и Читаков.

В междинния кръг на 23 април от 17 ч. Спартак отново е домакин, този път отбора посреща Загорец (Нова Загора).