Академик шампион в Младежката лига

Пловдивските баскетболисти победиха Черно море във финалния мач

Академик Пловдив е новият шампион в Младежката баскетболна лига. На финала на турнира в Пловдив, тимът на домакините победи Черно море Порт Варна със 71:67.

Първото полувреме бе абсолютно равностойно. Малко след началото на третата част Академик направи серия от 12-2 и така дръпна с 9 точки разлика.

До края на частта пловдивчани запазиха преднината си и я поддържаха в последната четвърт. По средата й варненци намалиха на 3 точки, но веднага Васил Бачев върна тройка, а след още няколко атаки разликата се вдигна до 10 точки, което на практика реши и мача, информира bgbasket.com.

Най-резултатен за победителите стана мъжкият национал Димитър Димитров с 30 точки, като се отличи и с 10 борби. Васил Бачев се отчете с 18 точки и 7 борби, а Николай Николов със 17 плюс 9.

За варненци с 18 точки завърши Ангел Нацкин, а Ангел Пейчинов се отчете със 17 точки и 8 борби.

На трето място завърши Чардафон-Орловец след успех с 69:59 над Балкан.