01-05-2014, 20:16

Андро Дюлгерян (архив)

Димитър Иванов

Смърфовете загубиха с 1:2 след проспано първо полувреме

Локо (Пд) се опита да се противопостави на Левски, но загуби с 1:2 гостуването си на Герена от 36-ия кръг на „А” група. Сините решиха мача само в рамките на две минути, когато Цветан Генков и Валери Божинов се разписаха.

През второто полувреме Мартин Камбуров намали, а след това изпусна още едно чисто положение, което можеше да доведе поне до точка за смърфовете.

В крайна сметка Левски прекъсна серията си от 4 поредни поражения и вече има 56 точки. Локо пък остана на 7-ото място с 49 т.

В 4-ата минута Валери Божинов се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му бе париран от Кирил Акалски.

Шест по-късно се откри и отлична възможност за „смърфовете”, след като Мартин Камбуров намери Спас Делев, но вторият стреля право в ръцете на Блажевич.

В 11-ата минута столичани все пак откриха резултата след хубава атака през центъра. Владимир Гаджев изведе Цветан Генков зад отбраната на гостите и останал сам срещу стража на пловдивчани, опитният нападател не сгреши – 1:0.

Това бе и първи гол за бившия футболист на Динамо Москва от края на октомври насам.

Само 120-секунди по-късно и Божинов успя да се разпише след нова отлична асистенция на Гаджев. Това бе и втори гол за тарана в „А” група като интересното е, че първият такъв отново бе срещу „черно-белите”.

Шест минути преди края на първата част Божинов направи непростим пропуск, след като от 2-3 метра пред голлинията стреля с глава в аут.

В 53-ата минута добра атака за гостите завърши с удар на Аласан Н`Дайе, който бе спасен от хърватския страж.

Пет по-късно Генков направи пропуска на сезона. Нападателят успя да финтира Акалски и останал сам срещу празната врата загуби баланс, което позволи на топката да излезе в аут.

При ответната атака Локо намали. В палач на „сините” за пореден път се превърна Мартин Камбуров, който запази традицията да се разписва на „Герена”. Нападателят получи извеждащ пас от Диего, финтира Блажевич и опъна мрежата зад него.

Това окрили пловдивчани, които в следващите минути взеха инициативата.

В 61-ата минута Спас Делев стреля мощно от границата на наказателното поле, Блажевич успя да избие, а в последствие Камбуров пробва добавка с глава, но твърде неточно.

Осем минути преди края на срещата Камбуров бе много близо до това да изравни резултата. Таранът на Локомотив засече с глава подаване на Спас Делев, но топката мина на сантиметри от целта.

Левски: 1. Блажевич, 71. Крумов, 2. Мюлдер, 4. Ангелов-к, 14. Орачев, 45. Гаджев, 21. Р. Цонев, 27. Петков, 22. Мисяк, 10. Божинов, 8. Генков.

Локо (Пд): 23. Акалски, 6. Йошев, 18. Асен Георгиев, 25. Грънчов, 87. Диего, 22. Н'Дайе (71- 3. Валери Георгиев), 30. Тодоров, 20. Тижани Белаид, 7. Делев, 11. Камбуров, 45. Мендес (46- 14. Айкут Янъков).