Пак равенство между Ботев и Лудогорец (СНИМКИ)

Двата тима завъртяха 0:0 в генерална репетиция за финала за купата

Ботев (Пд) и Лудогорец отново не се победиха. Двата тима направиха равенство за четвърти пореден път през този сезон. Сега мачът от 37-ия кръг в „А” група завърши 0:0.

Срещата в Коматево бе нещо като генерална репетиция за двата тима преди финала за Купата на България на 15 май в Бургас.

Ето най-интересното от двубоя по минути:

6’ Първо опасно положение пред вратата на Лудогорец. Томаш Иршак пусна прехвърлящ пас през защитата на гостите към Хамза. Той остана сам срещу Владо Стоянов и отправи удар, който вратарят изби. Главният съдия обаче посочи изпълнение на аут.

10’ Грешка на Доре при изнасянето на топката води до бърза атака на Лудогорец. Капитанът Дяков опита удар от далечна дистанция, който не попадна в очертанията на вратата.

16’ Много опасно положение пред вратата на Стаховяк. Кишада получи пас фронтално срещу вратата на Ботев, пусна си я успоредно на гол линията и отправи силен удар, който не попадна в очертанията на вратата.

26’ Хамза и Доре отнеха топката от защитата на Лудогорец, последният опита удар от около 25 метра, а вратарят Стоянов изби.

37’ Отлична игра на Мариян Огнянов в защита, който изчиства топката с шпагат към вратата на Стаховяк. Там Филипов се пребори за топката, но бе спънат от футболист на Лудогорец.

45’ Куртеан центрира от корнер, Лукин скочи най-високо и стреля с глава, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря Стоянов.

52’ Опасна атака за Лудогорец. Топката бе центрирана към Кишада, но защитникът на Ботев Лукин избива, преди да бъде нанесен удар към Стаховяк.

53’ Току що влезлият Роман Безяк отправи удар към вратата на Ботев, но вратарят улови.

63’ Пропуск за Ботев. Доре се освободи от опеката на двама защитници в наказателното поле, но вместо да подаде на влизащия Анисе, опита удар, който мина встрани от вратата на Стоянов.

90’ Греда за Ботев! Вандер се пребори за една топка по левия фланг и пусна извеждащ пас към Иршак. Чехът остана сам срещу вратаря Стоянов и шутира покрай плонжа му, но топката рикошира в гредата.

СТАТИСТИКА:

Ботев (Пд) – Лудогорец 0:0

Ботев: 1. Стаховяк, 11. Христов /к/, 4. Лукин, 6. Бенга, 28. Филипов, 7. Огнянов (87- 19. Цветков), 16. Иршак, 17. Анисе, 8. Куртеан (60- 22. Ромарио), 3. Доре, 9. Хамза (76- 10. Вандер).

Лудогорец: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 55. Терзиев, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 18. Дяков /к/, 8. Ешпиньо, 7. Михаил Александров, 84. Марселиньо (69- 23. Златински), 95. Луму (77- 93. Мисиджан), 11. Кишада (52- 9. Безяк).

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Христов, Иршак, Филипов (Ботев), Йордан Минев, Безяк (Лудогорец)