Черно море отстъпи на Левски в корав мач на Тича

Варна Утре

Черно море - Левски в снимки

Фенове дерат гърла на "Тича"

Моряците паднаха с 1:2

Левски успя да победи с 2:1 при гостуването си на Черно море при последния мач срещу бъдещия си директор Георги Иванов Гонзо. Левски започна мача уверено и създаде серия от положения пред вратата на домакините.

„Сините” можеха да открият още в 4-ата минута, когато постепенно нападение завърши с удар на Владимир Гаджев над горната греда. 2 минуни по-късно последва заучено изпълнение на пряк свободен удар, Божинов подаде към Гаджев, който стреля и топката удари ръката на Михаил Венков. Реферът отсъди дузпа, а Венков получи жълт картон. Гаджев стреля от 11 метра в долния десен ъгъл на Китанов и откри в 8-ата минута. Вместо да използват инерцията от гола, гостита допуснаха бързо изравняване, след като в 12-ата минута Станислав Ангелов сбърка при изнасянето на топката и Валери Домовчийски я открадна. Домо овладя на гърди и с второто докосване я прати в мрежата на Блажевич за 1:1.

Изравнителното попадение стресна още повече „сините”, които допуснаха няколко добри възможности пред собствената си врата. В 17-ата минута грешка на Орачев доводеде до контраатака за Черно море. Бакари напредна отдясно, подаде към Довчийски, който би в ръцете на Блажевич. В 26-ата минута отново Домовчийски надбяга Ангелов в наказателното поле и стреля по диагонала на сантиметри в аут. 4 минути по-късно Пламен Димов влезе на мястото на контузения Аймен Белаид.
Малко преди края на полувремето Черно море също претендира за дузпа, след като
останаха съмнения за игра с ръка на Валери Божинов в наказателното поле на Левски, но телевизионните повторения показаха, че нападателят е спрял топката с гърди. Бакари получи жълт картон заради бурната си реакция.

Левски успя да поведе в резултата още в началото на второто полувреме. В 53-ата минута Гаджев центрира от дясно, а Валери Божинов с глава вкарва за 1:2, с което донесе победа на „сините”. Последваха силни минути за Левски. Първо Божинов пробва отдалеч да прехвърли Китанов, но топката излезе в аут. След това пък Станислав Ангелов стреля опасно в долния ляв ъгъл, но вратарят спаси. В 58-ата минута Китанов направи важно спасяване срещу Радослав Цонев, който получи топката след атака, минала през Генков и Божинов.

След първоначалното стъписване, домакините се окопитиха и тръгнаха да изравняват. Коконов и Домовчийски обаче не успяха на няколко пъти да преодолеят защитата на Левски и вратаря Горан Блажевич. Най-спорното положение дойде в 73-ата минута, когато Бакари бе изведен зад "синята" защита, Пламен Димов направи решителен шпагат и изчисти в корнер. Останаха обаче сериозни съмнения за дузпа. Нападателят на "моряците" пък получи тежка контузия и бе сменен от Атанас Петров.

До края на срещата Левски се прибра в собствената си половина, а натискът на домакините не успя да им осигури поне точка. Истинска драма се разигра в даденото от съдията продължение, когато първо Левски изпусна чист гол, след това домакините не успяха да реализират, а в последната секунда "сините" отново не успяха да реализират.

В края на мача главният съдия укроти обстановката с поредица от жълти картони.