Край! Ботев загуби финала! Пълен хаос на терена (СНИМКИ)

Лудогорец поведе с един гол в началото на второто полувреме. Бултрасите пък подпалиха терена (обновена в 21,45)

Ботев не успя да прегърне Купата! Жълто-черните загубиха от Лудогорец с 0:1 във финала, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

С уникална хореография бултрасите отбелязаха началото на финалната среща. Повече от 8 хиляди жълто-черни привърженици са окупирали трибуните в Бургас.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол и завърши при резултат 0:0.

Ето най-интересното по минути

1 минута Начало на мача

3 минута Центиране на Мишо Александров от корнер, но твърде слабо

11 минута Опасно центриране на Йордан Христов в наказателното поле, където Владо Стоянов успя да боксира. В последствие Доре падна след съприкосновение с бранител на "зелените", но реферът Георги Йорданов даде знак играта да продължи

25 минута Първи жълт картон- Веселин Минев е предупреден официално, след като фаулира откъсващия се Марселиньо

32 минута Жълт картон и за Ешпиньо

37 минута Терзиев стреля с глава, но топката срещна напречната греда. Оказва се, че бранителят на разградчани е бил във засада

В 58-ата минута падна единственото попадение в срещата. Жълто-черната отбрана не успя да изчисти една топка от наказателното поле. Тя попадна в краката на Роман Безяк, който растреля Стаховяк Ботев - Лудогорец 0:1

Рекламните пана пред сектора на бултрасите пламнаха почти минута, след като голът падна. Теренът се подпали, което наложи бързата намеса на пожарникарите. Срещата временно е прекратена. Огънят гори на няколко места по терена.

Точно 17 минути и 20 секунди бе прекъсването в играта, която вече е подновена.

Едва пет минути добавено време наложи съдията. Почти в самия край на срещата Вандер пък получи червен картон. бултрасите успяха да счупят загражденията на стадиона. Фенове са на терена, полицията също. Хаосът в края е пълен. Изпълнителните директори на двата отбора също са на терена, опитвайки да успокоят напрежението.

В крайна сметка Ботев загуби финала, а Лудогорец отнесе Купата.