Исторически мач за Локо! Отново не загуби от ЦСКА

17-05-2014, 17:52

Андро Дюлгерян

Димитър Иванов

Черно-белите врътнаха 1:1 на „Армията”, Спас Делев се отпуши

Локо (Пд) завърши 1:1 като гост на ЦСКА в последния шампионатен кръг за този сезон. Мачът е исторически за черно-белите, защото за първи път те не губят в 4 последователни срещи срещу „армейците”, и то в рамките на един сезон.

Припомняме, че Локо завърши 0:0 и 1:1 в София, а на Лаута победи съответно с 1:0 и 2:0.

Голът за пловдивчани вкара Спас Делев, който се отпуши именно срещу бившия си тим. Попадението на нападателя бе негово първо, откакто се завърна от Испания и облече екипа на „смърфовете”.

Иначе равенството се оказа достатъчно за "армейците" да завършат на второ място в първенството, след като прекият им конкурент за позицията Литекс загуби като домакин от Левски с 0:1. Така "червени" и "оранжеви" се изравниха по точки - 72, но заради по-добрите показатели в директните двубой ЦСКА завърши сезона на втора позиция.

В 29-ата минута Локо поведе чрез двама бивши футболисти на ЦСКА. Александър Якимов хвърли перфектен 30-метров пас към Спас Делев, който надбяга пазача си Крачунов и с левия крак простреля М'боли за 0:1.

В ответната атака „червените” можеха да възстановят равенството, но Чочев, останал сам срещу вратаря, стреля в аут.

В самия край на първото полувреме ЦСКА имаше нов шанс да изравни, но след меле до гол отново не се стигна. Мартин Петров стреля отлично от пряк свободен удар, Господинов спаси, но след това изпусна топката. Гъргоров стреля, но Здравко Лазаров изби от голлинията.

ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор и през втората част.

Все пак в 69-ата минута домакините стигнаха до така ценното за тях равенство. Емил Гъргоров бе изведен по десния франг, центрира по земя към Тони Силва, който засече с крак от 3-4 метра за 1:1.

До края „червените” имаха още няколко добри ситуации за гол, но пропуски направиха Крачунов и Силва.

СТАТИСТИКА:

ЦСКА – Локо (Пд) 1:1

Голмайстори: 0:1 Спас Делев (29), 1:1 Тони Силва (70)

ЦСКА: 92. Мболи, 6. Менди, 7. Силва, 8. Галчев (66- Янчев), 11. Милисавлевич, 17. Петров-к (59- Карачанаков), 18. Чочев, 19. Попов, 20. Косоко (46- Стоянов), 23. Гъргоров, 66. Крачунов

Локо (Пд): 12. Господинов, 5. Трифонов, 6. Йошев (54- 88. Георги Коруджиев), 7. Делев, 10. Якимов, 18. Асен Георгиев, 20. Тижани Белаид (75- 28. Стелиос Илиадис), 22. Аласан Н'Диайе (67- 14. Айкут Янъков), 42. Намуши, 77. Лазаров (к), 87. Фераресо

Съдия: Христо Ристосков

Жълти картони: Крачунов (ЦСКА), Господинов, Намуши (Локо)