Черно море загуби от Лудогорец в последния си мач в "А" група

18-05-2014, 21:33

Личен АРХИВ

Варна Утре

Моряците отстъпиха с 1:3 в Разград

Отборът на Черно море загуби последния си мач от "А" група от Лудогорец в 1:3. Първото попадение реализира Шоко в 9-ата минута, след извеждащ пас на Себастиян Ернандес. Три минути по-късно Стенли Окоро изравни, но в 19-ата минута Жуниор Кишада даде преднина на своя тим. В края на мача дебютантът Кристиян Китов направи 3:1.

В 10-ата минута Кишада стреля опасно с левия крак, но Дашев бе заел добра позиция и изби в корнер. Вратарят записа официален дебют за Черно море при отсъствието на наказания Георги Китанов. Освен него липсваха още трима наказани – Еденилсон, Коконов и Бакари, както и контузеният Георги Божилов. В 34-ата минута Светослав Дяков фаулира Домовчийски в наказателното поле, но главният съдия Калин Людмилов не отсъди дузпа.

В края на първата част Тодор Паланков отправи топовен изстрел, който профуча на сантиметри от горната греда. Последва атака на "орлите", в която Кишада се озова на чиста позиция, но не успя да донесе комфортна преднина на своя тим.

На почивката Георги Иванов замени Дашев, като на негово място пусна 18-годишният Християн Христов, за който това също бе дебют с фланелката на Черно море. През второто полувреме темпото на игра спадна и головите ситуации бяха далеч по-малко. Гол на моряците бе отменен заради засада. В 78-ата минута моряците получиха правото да изпълнят фаул в близост до вратата, но Домовчийски стреля неточно. В края на срещата юношата на разградчани Кристиан Китов с удар по земята извън наказателното поле оформи крайния резултат.

Лудогорец – Черно море 3:1

Голмайстори: Шоко (7), Кишада (20), Китов (88); Окоро (12)

Лудогорец: Стоянов, Шоко, А. Александров, Барт, Витиня, Златински, Дяков, Луму (74 – Мисиджан), Абало (57 – Китов), Ернандес, Кишада (79 – Безяк)

Черно море: Дашев (46 – Христов), С. Александров, Котев (82 – Ат. Петров), Станчев, Венков, Георгиев, Паланков, Окоро, Д. Атанасов, Расим (52 – Костадинов), Домовчийски

Съдия: Калин Людмилов

Жълти картони: Златински (Л); Георгиев, Паланков (ЧМ)