ФК Верея спечели Купата на Аматьорската футболна лига

22-05-2014, 23:02

fcvereya.bg

StarazagoraUtre

Старозагорският тим посвети трофея на Почетния президент на клуба Галин Михайлов, а отборът получи чек за 10 000 лв. от Аматьорската футболна лига.

ФК Верея спечели 20-та юбилейна купа на Аматьорска футболна лига, след като победи на финала Миньор Перник с 2:0 с голове на Людмил Киров и Хюсеин Филипов през второто полувреме.
В началните минути на финалния мач отборите на ФК Верея и Миньор започнаха предпазливо мача. Още след първия съдийски сигнал Вакавлиев от ФК Верея навлезе в наказателното поле и центрира, там защитник изби в корнер и след изпълнението му Карагарен отправи неточен удар с глава.

Перничани също създадоха положения. В 10-тата мин Павлов от Миньор отправи удар от фаул, но топката профуча край старозагорската врата. Людмил Киров от ФК Верея в 17-тата мин също стреля от фаул пред пеналта, но ударът не затрудни пернишкия вратар. Миньор направи сериозен пропуск в 21-вата мин, когато Павлов стреля силно от 18 метра и вратарят Григоров успя да избие топката, но тя застрашително мина на няколко сантиметра от страничната греда. В заключителните минути на първата част ФК Верея натисна и създаде 2 голови възможности. В 42-рата мин капитана Захари Димитров направи сериозен пропуск, след като удара му с глава от 2 метра мина над вратата на Миньор, след центриране на Вакавлиев отдясно. В 45-тата мин халфът на ФК Верея Шабан Османов изпълни фаул, но топката срещна напречната греда на вратата на Миньор.

След почивката ФК Верея наложи тотален натиск над противника си. До 60-тата мин верейци направиха 3 пропуска пред пернишката врата. В 55-тата мин Шабан Османов изведе Карагарен на стрелкова позиция, но ударът му беше избит от вратаря. Минута по-късно Людмил Киров центрира в наказателното поле на Миньор, но защитникът Цветелин Радев стреля край вратата. Капитанът на ФК Верея Захари Димитров направи пропуск в 60-тата мин, след като бе изведен сам срещу вратаря, но от 10 метра не успя да го преодоля. Натискът на верейци се увенча с успех в 69-тата минута Стефан Крачунов центрира в наказателното поле, където топката мина през куп играчи, а най-съобразителен беше Людмил Киров, който от 5 метра откри резултата.

Старозагорският тим продължи да атакува и в 90-тата мин вкара още един гол. Людмил Киров отправи топовен изстрел от 25 метра, вратарят на Миньор изби топката, но притичалият Хюсеин Филипов я овладя, елиминира го и от малък ъгъл я прати в мрежата за 2:0.