Децата на Локо вдигнаха купата в Калояново (СНИМКИ)

02-06-2014, 14:38

Facebook

Plovdivutre.bg

Отборът на ФК Локомотив-1926 (Пловдив) с треньор Георги Недевски спечели второто издание на футболния турнир за купа "Хеброс бус" за деца от набор-2002. Шампионите надиграха на финала съперниците си от Кършияка (Пд) с 1:0, пише sportal.bg.

В малкия финал за третото място миналогодишните победители от ФК Калояново се наложи с 6:4 след дузпи (2:2 в редовното време) над "гладиаторите" от Спартак С-94 (Пд).

В спора за петото място Вихър (Строево) надделя над Крепост (Хисаря), а седмото и осмо място останаха за ОФК Левски (Карлово) и Марица (Цалапица).

Организаторите и спонсорите на турнира от община Калояново, Асоциацията на българските футболисти (АБФ) и превозваческата фирма бяха осигурили награди за всички участници, а освен това връчиха и 9 индивидуални приза.

- най-добър футболист на турнира: Християн Петров (Локомотив-1926-Пд);

- треньор № 1: Георги Недевски (Локомотив-1926-Пд).

Купата на отбора победител бе връчена от Веселин Дошков, а най-добрите по постове бяха наградени от кмета на община Калояново Александър Абрашев, генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев и пловдивските футболни легенди Петър Зехтински и Иван Занев, селекционер на 7-кратните шампиони на България при ветераните от Ботев (Пд).

Турнирът бе част от националната програма "Децата и футболът".