Купата „Млад огнеборец” замина за Свиленград

Приключиха ХV-те Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” проведени в Албена

През двата състезателни дни на XV-те Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” – Албена 2014 г. учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения.

С резултат от 106 точки в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от ОУ „Васил Левски“, гр. Пловдив. На две точки от първенеца остана отборът на разградското училище ОУ „Никола Икономов“. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на СОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград.

Вчера до  победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха учениците от СОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград. Второто място завоюваха младежите от айтоското училище СОУ „Н. Вапцаров“, а трети останаха представителите на гр. Разград от ОУ „Никола Икономов“.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на СОУ „Д-р Петър Берон“ от  Свиленград. Младите огнеборци от разградското училище СОУ „Никола Икономов“ заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СОУ „Н. Вапцаров“, гр. Айтос.

Всички участници получиха предметни награди и грамоти. Призовете на победителите бяха  връчени от директора на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. комисар Николай Николов.