25-06-2014, 22:12

SportVolley

Plovdiv.utre.bg

Пловдивските волейболистки се представиха отлично на плажен турнир в Божурище

Турнири от Националната верига по плажен волейбол за девойки в две възрастови категории се проведоха в Божурище, като представителките на Марица (Пловдив) си тръгнаха оттам с едно злато, едно сребро и една индивидуална награда за Най-полезен състезател (MVP).

В категорията до 22 години победителки станаха Теодора Симеонова и Дани Найденова. Във финалния мач те победиха Рене Гълъбова и Габриела Ангелова с 2:0 (21:17, 21:9).

Теди Симеонова пък бе обявена за MVP.

Срещу същата двойка излезе в своя финал за девойки до 18 години пловдивският тандем Гергана Лулчева и София Ангелова. Те обаче загубиха с 0:2 (14:21, 16:21) и останаха на второто място.

Това първо за сезона състезание от веригата SportVolley бе първият за годината турнир от Националната верига до 22 години и вторият – до 18 години.

При подобен формат ще премине надпреварата на SportVolley и при следващата спирка - от 4 до 6 юли във Варна.