Малките канари останаха с калъфка (СНИМКИ)

Ботев падна от ЦСКА с 1:2 на реванша в Царско село

Ботев загуби с 1:2 от ЦСКА в реванша от Републиканското първенство при набор 99 и с общ резултат 2:3 напусна надпреварата.

"Канарчетата" поведоха в резултата на терена в комплекс Царско село, но допуснаха пълен обрат.

В 18-ата минута продължителна атака на жълто-черните завърши с изсипана топка в наказателното поле на "армейците", които не се ориентираха добре и топката попадна в Божидар Софков. Той с плътен удар изведе Ботев напред в резултата.

Радостта на пловдивчани обаче бе кратка и само 9 минути по-късно домакините изравниха. Расим Сюлейман получи топката на 20 метра от вратата на "канарчетата" и с излючително красив удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на ботевистите - 1:1.

В 48-ата минута червените стигнаха до пълен обрат. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където играч на софиянци бе оставен непокрит и отблизо с глава разстреля Симеон Симеонов за крайното 2:1.