Plovdiv.utre.bg

Петър Боев

Вуйчо Ваньо и Любо Пенев обраха овациите в Коматево (ГАЛЕРИЯ)

Иван Цветков и Мариян Огнянов вкараха за канарите

Ботев Пловдив представи пред своите фенове отбора си за новия сезон. Жълто-черните победиха Хасково с 2:1 в предпоследната си контрола преди двубоя с Либертас в Лига Европа.

На своята база в Коматево канарите представиха точно 26 футболисти, като отсъстваше единствено нападателят Юнес Хамза. За него официалното обяснение е, че урежда лични документи в Тунис.

Бултрасите видяха само един нов футболист и това е привлеченият от Черноморец Станислав Дрянов.

Най-много овации от феновете обраха Иван Цветков и естествено новият треньор Любослав Пенев.

Контролата срещу Хасково започна с бърз гол още в 3-ата минута. Йордан Христов центрира отдясно и Иван Цветков засече с глава за 1:0.

В 62-ата минута гостите изравниха чрез Емил Ангелов – Бабангида, който вкара с глава след изпълнение на корнер.

Три минути по-късно самостоятелен рейд на Мариян Огнянов завърши с гол за крайното Ботев (Пд) – Хасково 2:1.