С класически резултат "Берое" победи "Монтана"

В неделя играят срещу "Левски" в Правец

Съставът на „Берое“ постигна победа с 3:0 над тима на „Монтана“ в първата си контролна среща, ден след пристигането на отбора в Тетевен. Това бе трети пореден успех за беройци в контролите, след като преди това бяха победени тимовете на Литекс с 2:0 и Хасково с 3:2.

Зелено-белите  диктуваха случващото се на терена през всички 90 минути, а попаденията бяха реализирани от Жуниор Мапуку, Георги Костадинов и Станислав Костов. Жуниор Мапуку откри резултата още в 14-ата минута след асистенция на Самир Аясс. Само три минути по-късно възпитаниците на Петър Хубчев покачиха на 2:0. Този път точен  бе дефанзивният халф на Берое Георги Костадинов, който се разписа с глава след центриране на Крис Гади. Класическият успех оформи Станислав Костов през второто полувреме, реализирайки за 3:0 в 63-ата минута след нова асистенция на Крис Гади.

Следващата проверка на зелено-белите ще е на 6 юли (неделя) срещу тима на Левски, като двубоят ще се проведе в Правец.