Венева и Демирева скочиха по 186 см за "Купа Бургас"

екорд на състезанието. Състезателят по троен скок Румен Димитров от "Локомотив - Пловдив" се класира първи като покри и норматив за участие на европейското първенство в Цюрих

Топ състезателките Венелина Венева-Матеева и Мирела Демирева постигнаха равни резултати в скока на височина на турнира "Купа Бургас", който се проведе  в спортен комплекс "Славейков". Двете преминаха над 186 см, но победител бе Венева-Матеева. Постижението бе рекорд на състезанието.

Състезателят по троен скок Румен Димитров от "Локомотив - Пловдив"  се класира първи като покри  и норматив за участие на европейското първенство в Цюрих през август, а  Атанас Атанасов победи на турнира "Купа Бургас" с 16.56 м.

Първи в дисциплината  100 м мъже  стана Йордан Йовчев от "Локомотив - Русе", в скок дължина Георги Цонов от СК"Пранджева", в скок височина мъже Тихомир Иванов от СК "Спартак - Плевен", в Овчарски скок мъже Рашко Гарджев от "Бургас 98".

Георги Иванов от АК "Павел Павлов" победи конкурентите си в дисциплината хвърляне на гюле , а при жените първа стана Радослава Мавродиева от АСКЛА Сливен.

С най- добро време на 100 м жени бе Галина Николова от "Хеброс Харманли". Милена Миткова от АК "Павел Павлов"Враца показа най- добри резултати при скок дължина жени.Отново във Враца отиде първата награда и в дисциплината троен скок жени.Там победител бе Адрияна Бънова.

Домакините  от спортен клуб "Европул" се представиха блестящо и завоюваха няколко престижни отличия. Татяна Дячкова се класира първа при бягане 800 метра, трета в същата дисциплина стана Мария Димитрова, а Гергана Сукнарова спечели бронза в дисциплината дълъг скок.

Във второто издание на Международния лекоатлетически турнир за мъже и жени "Купа Бургас" 2014 взеха участие 88 лекоатлета от 21 клуба. Организатори на турнира бяха Община Бургас, спортен клуб "Европул" и Българска федерация по лека атлетика.

Тази година състезанието  събра едни от най-добрите наши лекоатлети - 15 български национала и 7 участника от Олимпийски игри.

Сред тях бяха Георги Иванов - 4 място на Световното първенство, национален рекордьор, атлет на България № 1 за 2013 г., световен шампион за младежи, победител в международни турнири; Венелина Венева-Матеева - световна рекордьорка за девойки, медалистка от Европейски първенства, Радослава Мавродиева - участник от Олимпийските игри в Лондон през 2012 година, СП Москва` 2013 г.;Габриела Петрова - европейска шампионка за девойки до 23 години Тампере` 2012 г.; Румен Димитров - национален шампион, победител в турнира за Купа Европа; Тихомир Иванов - участник в европейски първенства;Адрияна Бънова - участник на Олимпийските игри в Лондон` 2012 г.;Мирела Демирева - медалистка от световни първенства, участвала на СП Москва` 2013 г.;Георги Цонов - бронзов медалист на европейски първенства, медалист от младежки олимпийски игри; Магдалена Христова - медалист от европейски първенства и участничка на Олимпийските игри.