Стефанова продължава без загуба на европейското по шах

10-07-2014, 11:25

Plovdiv.utre.bg

Почетният гражданин на Пловдив извъртя реми срещу арменка

Надпреварата на 15-ото Европейско индивидуално първенство за жени по класически шахмат в зала Пловдив на „Новотел“ Пловдив между шахматистките от 26-те европейски държави продължи с партиите от четвърти кръг.

В изключително остър вариант се игра партията на арменската шахматистка Лилит Мкрчиян срещу Антоанета Стефанова на втора дъска. Белите жертваха топ и с вечен шах партията завърши без победител.

Така Стефанова, която е Почетен гражданин на Пловдив, продължава без загуба в шампионата. Нашето момиче има 3 точки от 4 възможни, които й отреждат 8-о място във временното класиране.

След четвъртия кръг 6 състезателки са начело с по 3,5 точки.

При българките Ива Виденовర спవчели срᐵщу ᐱългарскᐰта възпитаничка Зехра Топел. Цвета Галунова ремизира срещу арменската гросмайсторка Мария Курсова.

Светла Йорданова спечели срещу Стеляна Брезалиева. Партията на Маргарита Балимезова и Мария Васова завърши наравно.

Останалите българки претърпяха загуби срещу по-опитните си съпернички.