Надъхани смърфове шокираха Левски (СНИМКИ)

Локо измъкна 1:1 на Герена пред над 350 свои фенове

Направилият точно 11 дни подготовка отбор на Локомотив (Пд) измъчи един от сочените за фаворити в първенството – Левски. Черно-белите завършиха 1:1 на стадион „Георги Аспарухов” в първи мач от новия сезон. Гола за пловдивчани вкара Благой Наков в 76-ата минута, а 4 по-късно сините стигнаха до изравнително попадение след щастлив за тях рикошет.

Треньорът на Локо Неделчо Матушев изненада съперника със стартовия си състав, пускайки като титуляр 22-годишния Бирсент Карагарен, който имаше само една тренировка с тима преди мача с Левски. Юношата на черно-белите си сменяше мястото с Александър Якимов по двата фланга на терена. В най-предни позиции беше изнесен Бранимир Костадинов, а зад него халфовата линия попълниха Маламов, Благой Наков и Богомил Дяков.

В центъра на защитата играха Грънчов с Молдованов, като десен бек действаше Ивайло Димитров, а отляво застана Венелин Филипов.

Първата по-опасна ситуация в мача създаде Левски в 19-ата минута. Роман Прохазка засече топката с глава от 10-ина метра, но в аут.

Първият точен удар за смърфовете отправи Бранимир Костадинов в 24-ата минута. Той опита да изненада македонския вратар на Левски с шут от 20 метра, но Наумовски улови топката.

В 26-ата минута Луис Педро пробва силен шут, но топката отново излезе в аут.

Малко след това черно-белите създадоха опасна атака. Кааарагарен финтира Минев по десния фланг и почти от аутлинията центрира топката към малкото наказателно поле. Там Якимов бе изпреварен в последния момент от Аймен Белаид.

В 43-ата минута Валери Божинов засече от воле с десния крак центриране на Крумов, при което топката профуча покрай гредата.

В началото на второто полувреме Локо (Пд) получи право да изпълни фаул пред дъгата, след като Маламов бе фаулиран от Стойчев. Благой Наков шутира над стената, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 76-ата минута, когато черно-белите поведоха в резултата след страхотна контраатака. Маламов открадна топката и тръгна мощно по левия фланг. В предни позиции тичаха Костадинов и Ивайло Димитров, но Маламов върна технично към Благой Наков. Той пое топката пред дъгата и с десния крак отправи мощен шут в мрежата за 0:1, хвърлайки в екстаз над 350 фенове от Пловдив в гостуващия сектор на Герена.

Левски успя да изравни щастливо в 81-ата минута. След пробив на Веселин Минев Ангел Грънчов пробва да избие топката, но тя рикошира в тялото на Александър Якимов, след което Валери Домовчийски от непосредствена близост я прати в мрежата.

СТАТИСТИКА

Левски - Локомотив (Пд) 1:1

Голмайстори: 0:1 Благой Наков (76), 1:1 Валери Домовчийски (81)

Левски: 1.Кристиян Наумовски, 71.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 3.Аймен Белаид, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов , 15.Роман Прохазка (52' - 45.Владимир Гаджев), 11.Луис Педро, 10.Мигел Бедоя (78' - 77.Стефан Велев), 17.Валери Домовчийски, 86.Валери Божинов (к) (82' - 12.Божидар Краев)

Локо (Пд): 12. Йордан Господинов, 4. Венелин Филипов, 5. Деян Молдованов, 15.Ангел Грънчов, 17. Богомил Дяков, 2. Ивайло Димитров, 6. Благой Наков, 10. Александър Якимов, 21. Бирсент Карагарен (73 - 16. Айкут Янъков), 14. Станислав Маламов (к) (86 -13. Георги Стефанов), 7. Бранимир Костадинов (60- 9. Дани Кики)

Жълти картони: Стойчев (Левски), Господинов, Филипов, Якимов (Локо)

Съдия: Таско Тасков