Локо врътна второ поредно 1:1, този път срещу Славия

Дани Кики бележи за смърфовете, Мишел Платини изравнява

Локомотив (Пд) завърши 1:1 срещу Славия в мач от 2-ия кръг на „А” група. Това бе първо домакинство на черно-белите за сезона, което се игра пред 4 000 зрители на Лаута. Капитанът Дани Кики откри резултата за Локо в 30-ата минута, а в 51-ата Мишел Платини изравни. По този начин „смърфовете” продължават без загуба и имат 2 точки в своя актив.

Двубоят започна с битка в средата на терена, като головите ситуации през първото полувреме почти липсваха.

Локо поведе в 30-ата минута, след като Благой Наков се пребори за една топка по левия фланг и пусна по земя към Дани Кики. Той засече с левия крак от дъгата пред наказателното поле, насочвайки топката в горния десен ъгъл на вратаря Георги Петков – 1:0.

В 39-ата минута наставникът на черно-белите Неделчо Матушев направи принудителна смяна, след като Богомил Дяков получи контузия. Халфът бе заменен от Георги Вълчев.

В началото на второто полувреме футболистите на Славия повишиха оборотите и стигнаха до изравняване на резултата.

В 51-ата минута Фернандо да Силва центрира отдясно към  наказателното поле, където Мишел Платини засече с глава в горния десен ъгъл на Йордан Господинов -  1:1.

Локо пропусна отличен шанс да излезе отново напред в резултата в 57-ата минута. Благой Наков опита бомбен шут от воле от около 22 метра, но Георги Петков успя да избие в корнер.

Малко след това Жереми Манзоро от гостите изскочи на стрелкова позиция, но топката мина покрай гредата.

Десет минути преди края Благой Наков напредна сам срещу вратаря на гостите, но загуби равновесие след съприкосновение с Везалов и не успя да отправи шут.

В 87-ата минута гостите от Славия пропуснаха своя шанс да спечелят мача. Жереми Манзоро центрира в наказателното поле, където Иван Вълчанов от 7-8 метра засече с глава, но над напречната греда.

СТАТИСТИКА:

Локомотив (Пд) – Славия 1:1

Голмайстори: 1:0 Дани Кики (30), 1:1 Мишел Платини (51)

Локо (Пд):12. Йордан Господинов, 2. Ивайло Димитров, 15. Ангел Грънчов, 5. Деян Молдованов, 4. Венелин Филипов (56 - 18. Христо Стамов), 17. Богомил Дяков (39 - 11. Георги Вълчев), 19. Ванчо Траянов, 6. Благой Наков, 14.Станислав Маламов (76 – 21. Бирсент Карагарен), 10. Александър Якимов, 9. Дани Кики

Славия: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 26. Димитър Везалов, 4. Кире Ристевски, 11. Мичел Бургзорг (90 – 9.  Вилиан Бижев), 8. Станислав Генчев, 7. Жереми Манзоро,  33. Карлос Фонсека (86 – 71. Диего Фераресо), 10. Фернандо Да Силва (79 – 20. Иван Вълчанов) , 20. Мишел Платини.

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Господинов, Стамов, Дяков (Локо), Панов, Пиргов (Славия)