Пламен Костадинов дебютира с победа

Пламен Константинов започна с победа начело на волейболистите

Бившият капитан на България Пламен Константинов дебютира с победа като селекционер на националния отбор по волейбол.

Възпитаниците на треньора, който води и руския “Губерния”, обърнаха Белгия с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 28:26) в първата от двете контроли, играна пред около 2000 зрители в зала “Арена Ботевград”.

Втората приятелска среща между българските волейболисти и белгийците е в неделя от 18,00 часа на същото място. Тя обаче ще бъде закрита за фенове и медии.

Константинов започна спаринга със завърналия се в националния опитен разпределител Андрей Жеков, Цветан Соколов като диагонал, капитана Тодор Алексиев и Николай Пенчев - посрещачи, Виктор Йосифов и Теодор Тодоров - центрове, и Теодор Салпаров като либеро. До края на мача Пламен не направи много смени, като пусна в игра още Тодор Скримов и Светослав Гоцев.

В последния гейм българите имаха мачбол при 24:21. Гостите от Белгия обаче успяха да се доберат до равенство.

Все пак драматичната развръзка на гейма и съответно на контролата бе в полза на българския отбор.